biala sobota 2016W sobotę, 11 czerwca po raz kolejny odbyła się w naszym szpitalu tzw. "Biała sobota".

Akcja pt. „Biała sobota” ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na zapobieganie chorobom, wykonanie badań w odpowiednim czasie może pozwolić na wykrycie stanów lub chorób na wczesnym etapie ich zaawansowania.

W tym roku w ramach tej akcji około 200 osób skorzystało między innymi z konsultacji lekarzy specjalistów – neurologa, diabetologa i internisty, a także porad dietetyków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się badania: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziom cukru we krwi, badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, BMI.

O regularnym samobadaniu piersi przypominały „Amazonki”, oferując pomoc w nauce prawidłowej techniki wykonywania samobadania przy użyciu fantomów.

Atrakcją tego dnia były alkogogle, gdzie po założeniu niezwykłych okularów można było zobaczyć jak osoba pod wpływem alkoholu 1 lub 2 promile widzi świat.

Oczywiście w tym dniu nie zabrakło młodzieży z wrzesińskiego PCK i ABC udzielania pierwszej pomocy, a także Polskiego Związku Niewidomych i Drużyny Szpiku.

Biała sobota to również czas na promocję muzykoterapii, która nie tylko łagodzi obyczaje, ale także ma cudowny wpływ na nasze samopoczucie, szczególnie w okresie choroby. Taką wyjątkową terapię zastosowały dzieci ze "Skrzatów", część z nich pierwszych dźwięków uczyła się w czasie pobytu w szpitalu.

Nagrody zachęcały do udziału w konkursach o tematyce zdrowotnej.

biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota biala sobota