Ryzyko zakażenia COVID-19 trwa...

Przypominamy o zaleceniach

 

zalecenia covid 19

Przygotowała:

Beata Schulze-Zyber
Pielęgniarka epidemiologiczna
Specjalista ds. epidemiologii

 

 

Drodzy mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, chcielibyśmy przedstawić Państwu nasz szpital, naszych pracowników oraz zakres usług, które wykonujemy stawiając zawsze na pierwszym miejscu dobro pacjenta. To właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Was cykl informacji, z których będą mogli Państwo dowiedzieć się o działalności naszego szpitala. Jako pierwszy przedstawimy Oddział Ginekologiczno-Położniczy, działający pod nadzorem kierownika oddziału prof. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk, zastępcy lek med. Andrzeja Włoszkiewicza i pielęgniarki oddziałowej mgr Bogumiły Sroki oraz położnej koordynującej lic. pielęgniarki Renaty Mokrackiej. Ten oddział coraz częściej wybierają pacjentki, o czym świadczy rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba porodów. To tu wszystkie kobiety, mamy oraz ich maluchy otaczane są profesjonalną, fachową i troskliwą opieką zespołu, który posiada bardzo duże doświadczenie, a swoją prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem.

Oddział do dyspozycji pacjentek ma 28 łóżek szpitalnych – po dwa w pokojach z łazienkami. Jest to bezpieczne i wygodne miejsce dysponujące odpowiednim wyposażeniem pozwalającym na nowoczesną opiekę podczas diagnostyki i leczenia ginekologicznego oraz w czasie zakończenia ciąży, postępowania przed i po porodzie.

Rodzące mają do dyspozycji dobrze zaprojektowany pokój obserwacyjny, trzy sale porodowe, w których dbałość o komfort w czasie porodu jest możliwa w pełnym zakresie, o co zabiegamy z rosnącą intensywnością. Tak zwane porody rodzinne są dobrze oceniane przez pacjentki. Pamiętamy o konieczności ciągłej poprawy warunków, dlatego zespół lekarski, położne i pielęgniarki pozostają w gotowości aby pacjentki czuły się pewnie podczas świadczonych usług zabiegowych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. Matki po porodzie mają dzieci przy sobie i mogą liczyć na profesjonalną i życzliwą pomoc zespołu dyżurnego, także lekarzy pełniących swoje obowiązki w systemie całodobowym.

sala porodowa1sala porodowa2

Zdając sobie sprawę, że czas rodzenia a także terapia okołoporodowa, ze względu na specyfikę tego okresu, szczególnych wymagań i zagrożeń, powinny cechować się szczególną troską, wykorzystujemy wszelkie możliwości i zachowujemy odpowiedni poziom działania medycznego. Osobne, estetyczne, przyjemne pomieszczenie przygotowane dla ciężarnych, u których zachodzi potrzeba monitorowania kardiotokograficznego (KTG), zapewnia dokonywanie zapisów w dobrej atmosferze i pod właściwą opieką. Istnieją też możliwości wykonywania takich badań odpłatnie, ciężarnym nie będącym pacjentkami szpitala.

Nasza praca służąca chorym powinna przynosić zauważalne korzyści, rozszerzamy bowiem opiekę oferując nowe metody postępowania zachowawczego i operacyjnego. Ze szczególną atencją odnosimy się do decyzji kobiet, ponieważ to do nich należy wybór sposobów terapii.

Więcej informacji o Oddziale Ginekologiczno-Położniczym tutaj »

 

 

Światowy Dzień Wirusowych Zapaleń Wątroby przypada na 28 lipca. Święto to obchodzone jest corocznie w dniu urodzin prof. Barucha Samuela Blumberga, lekarza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie wirusowego zapalenia wątroby typu B oraz opracowanie szczepionki przeciwko niemu. Formalnie taką datę zatwierdziła WHO w maju 2010 r. (wcześniej był 1 października) a dzień ma być przyczynkiem do podniesienia świadomości zdrowotnej społeczeństw oraz zintensyfikowania walki z WZW.  Patronat merytoryczny nad obchodami World Hepatitis Day sprawuje World Hepatitis Alliance.

wzw1

Wirusowe Zapalenie Wątroby, to grupa chorób zakaźnych, znanych jako zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E. Schorzenie to dotyka miliony ludzi na całym świecie, powodując ostre i przewlekłe choroby wątroby, które w efekcie zabijają blisko 1,4 mln osób rocznie. Z roku na rok, za sprawą kampanii społecznych, podnosi się świadomość na temat wirusowego zapalenia wątroby, które wywołuje wirus HBV.

wzw2

 

 

 

iso 

Po raz kolejny „Szpital Powiatowy we Wrześni” Sp. z o. o. przeszedł pozytywnie audit zewnętrzny systemu zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015.

To zwieńczenie ciężkiej pracy wszystkich pracowników naszego szpitala, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, która przyczyniła się do wprowadzenia wielu zmian, których rezultatem było opracowanie 19 dodatkowych instrukcji i 5 procedur.

Audit przeprowadzony został przez przedstawicieli jednostki certyfikującej TUV Rheinland Polska Sp. z o. o. i obejmował wszystkie obszary zarządzania placówką, systemy i normy jakości, a także wewnętrzne instrukcje i procedury. Celem auditu było sprawdzenie, czy funkcjonujący w „Szpitalu Powiatowym we Wrześni” Sp. z o.o. system zarządzania jakością realizowany jest zgodnie z wymaganiami normy PN–EN ISO 9001:2015, a także jak realizowane są zaplanowane działania na rzecz doskonalenia tego systemu.

Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania całego personelu szpitala,. Za duży wkład pracy i zaangażowanie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Szpital w dążeniu do uzyskania pozytywnego wyniku auditu i podnoszenia jakości.


Przygotowała:
Pełnomocnik Zarządu ds. Systemu Zarządzania Jakością
Dorota Ciechanowska-Kulczak

 

 

 

szpital logo 

 

Dnia 21 lipca 2020 roku Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników „Szpitala powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o. podjęło uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością „Szpital Powiatowy we Wrześni” za okres od 01.01.2019 roku do 31.12.2019 roku. Prezesowi Zarządu Panu Zbigniewowi Hupało udzielono absolutorium z wykonania przez niego obowiązków w okresie od 23.03.2019 roku do 31.12.2019 roku. Rada Nadzorcza „Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o. uchwałą z dnia 21 lipca 2020 roku na członka Zarządu Spółki „Szpital Powiatowy we Wrześni” Sp. z o.o. – Prezesa Zarządu powołała Pana Zbigniewa Hupało.

 

 

Jaki organ sprawia, że jesteś tym, kim jesteś? Oczywiście MÓZG! Jego budowa jest skomplikowana i zawiłości jego działania jeszcze nie do końca odkryte...

Światowy Dzień Mózgu to święto powołane na pamiątkę założenia Światowej Federacji Neurologii w 1957 r. podczas Międzynarodowego Kongresu Neurologicznego w Brukseli. Celem święta jest promowanie zdrowego mózgu i zdrowia mózgu wśród młodych ludzi. Młode umysły są bardzo zainteresowane wiedzą, jak działa mózg i jak możemy go usprawnić. Zdrowie mózgu to ogromny temat obejmujący wiele obszarów, w tym zrozumienie funkcji mózgu, optymalizacja funkcji mózgu, zapobieganie chorobom, zdrowie psychiczne i leczenie zaburzeń mózgu.

mozg

 

 


Wrzesiński szpital otrzymał nową, specjalistyczną karetkę pogotowia. Dnia 20 lipca b.r. do „Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o. wjechał na sygnale nowy, oczekiwany ambulans marki Renault Master. To kolejny już ambulans, który w ostatnim czasie otrzymała tutejsza lecznica. Pojazd kosztował 361 tysięcy złotych. Szpital kolejny raz mógł liczyć na nieodzowną pomoc samorządów- Powiatu i pięciu gmin wchodzących w jego skład (Września, Miłosław, Nekla, Kołaczkowo, Pyzdry). Wyposażenie pojazdu wsparły lokalne firmy.

Po dokonaniu odbioru technicznego kluczyki do karetki wręczył na ręce Pana Starosty Wrzesińskiego przedstawiciel Firmy RATOWNIK - AMBULANSE. Następnie Pan Starosta przekazał kluczyki Panu Zbigniewowi Hupało Prezesowi Zarządu „Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o.

20200720 01 20200720 02 20200720 03 20200720 04 20200720 05 20200720 06 20200720 07

 fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

 

 

 

zaproszenie bezpieczne wakacje

 

bezpieczne wakacje

 

Prace należy dostarczać do Przychodni Lekarza Rodzinnego do 15 sierpnia 2020 roku.

Organizator:
Prezes Zarządu
„Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o.

 

 

Pacjent w centrum uwagi, to cel naszego działania... i tego cały czas się trzymamy. O tym świadczą między innymi podziękowania, które od Państwa otrzymujemy.
Nie ukrywamy, że każde słowa uznania sprawiają nam dużą satysfakcję. Pożyteczna praca zawsze jest cicha i niezauważalna. A jednak okazuje się, że codzienne starania pracowników naszego Szpitala są nie tylko zauważane, ale także doceniane. Cieszą nas opinie wyrażane w Państwa listach i podziękowaniach. Tym bardziej, że pacjenci dostrzegają znacznie więcej, zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły i oceniają je w sposób obiektywny.

podziekowanie 20200713podziekowania chirurgia 20200521podziekowanie 15052020