Pracowncicy "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z.o.o. -

przystąpili i popierają Ogólnopolski protest fizjoterapeutów i diagnostów

laboratoryjnych,

w związku z tym informujemy, że: 

 

Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej

-   pacjenci ambulatoryjni pobieranie materiału i odbiór wyników -  do godz. 10:00

-   badania dla oddziałów szpitalnych : ratujące życie w trybie pilnym

                                                              rutynowe w trybie protestu „włoskiego”

Pracownia Fizjoterapii

-  Gabinet Fizykoterapii -  nieczynny do odwołania

-  Gabinet Kinezyterapii -  praca wykonywana zgodnie z planem

-  Oddziały szpitalne – rehabilitacja wykonywana w ograniczonym zakresie

 

Protest trwa do odwołania i może ulec zaostrzeniu

 

1 października  obchodzony jest Międzynarodowy  Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia -  Tym, którzy swoją zawodową drogę związali z ochroną i służbą zdrowia serdecznie dziękujemy, życzymy sukcesów w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym. Szczególne podziękowania i życzenia kierujemy oczywiście do Pracowników naszego Szpitala.

A wszystkim, bez wyjątku, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, spełniania marzeń,  radości z życia i usmiechu każdego dnia.
 

Zarząd "Szpitala Powiatowego we Wrzesni" Sp. z o.o.

 
 
 

27 wrzesień 2019r , okazał się dla "Szpita Powiatowego" we Wrześni bardzo ważnym dniem, ponieważ otrzymalismy  czek na zakup nowoczesnych ambulansów. Warto podkreślić, że nowe ambulanse trafią również do Szpitala w  Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Słupcy oraz Turku.

Umowy dyrektorom placówek wręczył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wspólnie z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem.

Dysponenci otrzymali z rąk wiceminstra Cieszyńskiego czeki o wartości 400 tys. zł.

Nowe ambulanse poprawią w sposób znaczący bezpieczeństwo pacjentów oraz warunki pracy ratowników medycznych. W Wielkopolsce z ministerialnego projektu dofinansowanych zostanie 14 ambulansów. 

 

 

 

Dzięki wsparciu Poltransplantu oraz Ministerstwa Zdrowia 25 wrzesnia 2019r odbyło sie w Szpitalu Powiatowym we Wrześni szkolenie na temat "Podstawy dawstwa narządów" ETPOD.

Ten niezwykle ważny społecznie temat przybliżył Prof. dr hab. n. med.  Maciej Głyda, Dr n. med. Karina Stefańska - Wronka, Dr Piotr Skalski i Mgr Wojciech Czapiewski.

Głownym celem szkolenia było poruszenie aspektów medycznych, etycznych i prawnych towarzyszących procesowi pobierania narządów od osób zmarłych.

Dla części  ciężko chorych pacjentów jedynym ratunkiem jest przeszczep narządów, dlatego w wielu szpitalach, w tym również w naszym szpitalu od wielu lat realizowany jest program pozyskiwania narządów dzięki dobrze wykwalikowanej kadrze medycznej i współpracy z Poltransplantem oraz szeroko postępującej akceptacji społecznej, wsparciem autorytetów i Kościoła - setki osób mogą cieszyć się życiem !

Szkolenie spotkało się z ogromnym zaintersowaniem kadry medycznej Szpitala Powiatowego we Wrześni.

 

 

 

 

W poniedziałek 9.09.2019r  w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Hipokrates Wielkopolski 2019”. Podczas niej nagrody otrzymali najlepsi lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni i farmaceuci.

Miło nam poinformować, że wśród nalepszych znaleźli sie również pracownicy "Szpitala Powiatowego we Wrześni " Sp. z o.o.

 

Agata Ornowska- 1 miejsce LEKARZ RODZINNY w powiecie wrzesińskim 
 
 
Tobiasz Sznajder- 2 miejsce RATOWNIK MEDYCZNY na szczeblu województwa wielkopolskiego
 
 
 
 
Wiesława Szypulińska  -  POŁOŻNA ROKU
 
 
 
Iwona Silczak - 1 miejsce LEKARZ PEDIATRA w powiecie wrzesińskim 
 
Halina Gałdecka - 1 miejsce PIELĘGNIARKAw powiecie wrzesińskim 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.
 
 

 

Pobyt gości w Polsce był w dniach o 1 - 3.09.2019r. Delegacja z Białorusi , brała udział w dożynkach powiatowych w Nekli, wybrała sie do Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach , zwiedzili fabrykę Volkswagena  oraz Szpital Powiatowy we Wrześni, który był niezwykle ciekawy dla lekarki, jednej z uczestniczek delegacji. Przede wszystkim była zainteresowana, warunkami pobytu pacjenta ,  wyposażeniem medycznym oraz  apartaurą , jaka znajduje się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Intensywnej Terapii oraz Rehabilitacji. 

 

 
"Szpital Powiatowy we Wrześni Sp. z o.o. jeszcze w tym roku będzie miał dwie nowe karetki. Środki finansowe na pierwszy ambulans Zarząd szpitala
pozyskał z Ministerstwa  Zdrowia. Zakup drugiego ambulansu zostanie sfinansowany ze środków Powiatu Wrzesińskiego oraz gmin z terenu Powiatu
wrzesińskiego. Nowe pojazdy będą wykorzystywane w ramach Systemu Ratownictwa Medycznego"
 
 
 
 
 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska organizują III EDYCJĘ Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im, dr Kazimierza Hołogi, będącego wspólnym projektem, promującym działalność charytatywną i społeczną lekarzy z regionu Wielkopolski.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie czynnego udziału w naborze kandydatów do tego szlachetnego tytułu. Nabór kandydatów potrwa do 12 września 2019 roku.

Jesteśmy przekonani, że w naszym regionie jest wielu „lekarzy Judymów”, którzy swoją postawą świadczą, jak być lekarzem oddanym pacjentom, ich rodzinom i innym potrzebującym oraz człowiekiem zaangażowanym, z pasją i poświęcającym się działalności prospołecznej i charytatywnej. Prosimy, by włączyli się Państwo do tej wartościowej inicjatywy.

Zgłoszenia mogą wysyłać jednostki samorządu terytorialnego, organizacje, towarzystwa naukowe i podmioty lecznicze, ale także osoby fizyczne, czyli pacjenci.

Wzór karty zgłoszeniowej oraz niezbędne informacje można pobrać ze strony https://www.umww.pl/konkurs-wiekopolski-lekarz-z-sercem-im-kazimierza-hologi lub ze strony www.wil.org.pl na Stronie Głównej – rubryka Sprawy – zakładka Wielkopolski Lekarz z Sercem.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia, której istotną częścią jest uzasadnienie kandydatury, należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. faksem (+48 61 6266351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61–714 Poznań.

Zabieg implantacji portów naczyniowych we wrzesińskim szpitalu to ułatwienie między innymi dla pacjentów poddawanych chemioterapii.

 Nowe świadczenia opieki zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym we Wrześni finansowane ze środków NFZ wprowadzono 6.07.2019r. Port naczyniowy to stały dostęp do żylnych naczyń krwionośnych. Stanowi ułatwienie dla pacjenta i personelu medycznego, zwiększa komfort leczenia i zmniejsza ilość powikłań. Stosowany jest u pacjentów wymagających częstego pobierania krwi i podawania leków droga dożylną. Porty zakłada się także u innych chorych, miedzy innymi leczonych przewlekle, wobec których wymagane jest częste podawanie preparatów. Poprzez umieszczenie komory portu, np. w okolicy podobojczykowej, pacjent ma wolne ręce, co ma niebagatelne znaczenie dla samoobsługi i normalnego funkcjonowania.