PUNKT MOBILNY- wymazy COVID
GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
8:00 – 12:00 i 15:00 – 19:00

SOBOTA, NIEDZIELA
9:00 – 12:00

INFORMACJE O GODZINACH OTWARCIA PUNKTU:

TEL. 530 013 174

NA POBRANIE WYMAZU NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ Z NUMEREM SKIEROWANIA

NIE WYKONUJEMY BADAŃ KOMERCYJNYCH

 

Zapisu na test można dokonać przez stronę internetową www.gov.pl

Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji zachęca do skorzystania z oferty świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w zakresie:

 • endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego,
 • endoprotezoplastyki rewizyjnej (obluzowanie endoprotezy, wymiana endoprotezy).

 

Świadczenia na Oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu realizowane są przez zespół lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w alloplastyce stawów, którzy doświadczenie zdobyli uczestnicząc w licznych kursach zagranicznych. Co więcej, większość lekarzy z Oddziału dodatkowo zatrudnionych jest w innych podmiotach leczniczych, w tym między innymi w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie również wykonują zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

W zabiegach endoprotezoplastyki stosowane są nowoczesne implanty amerykańskiej firmy Johnson and Johnson oraz brytyjskiej firmy Smith and Nephew. Konstrukcja implantów pozwala na jego integrację z kością, poprzez wrastanie tkanki kostnej w powierzchnię tytanowego implantu, stabilnie go utrzymując.

Na Oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu niejednokrotnie wykonywano skomplikowane operacje rewizyjne endoprotez (wymiany endoprotez), które wcześniej wykonano w innych ośrodkach. Personel medyczny Oddziału może się również pochwalić, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, wykonaniem innowacyjnego zabiegu endoprotezy kolana z zastosowaniem nawigacji śródoperacyjnej.

Standardowe zabiegi wykonywane są z zastosowaniem małoinwazyjnych technik, dzięki czemu pacjenci już następnego dnia po operacji są pionizowani i rehabilitowani, a zwykle na 3 dzień wychodzą już do domu. Przecięty okres pobytu na oddziale dzięki temu trwa zaledwie 4-5 dni.

Zwracamy uwagę, iż obecnie dzięki naszym wzmożonym działaniom, mimo trudnego okresu pandemii, okres oczekiwania na zabieg znacznie się skrócił i jesteśmy w stanie Państwu ulżyć w cierpieniu w ciągu zaledwie paru miesięcy.

Na zabieg endoprotezoplastyki, finansowany ze środków publicznych, mogą się zapisywać się ubezpieczeni Pacjenci z całego kraju..

Oddział ortopedii znajduje się w nowoczesnym budynku, z dobrze wyposażonymi, 2-osobowymi salami chorych.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazał do wrzesińskiego szpitala w imieniu Wojewody Wielkopolskiego mobilny cyfrowy system obrazowania rentgenowskiego Mobilet Elara MAX/Siemens o wartości 380.000,00 złotych.

Zarząd Szpitala wyraża podziękowanie za wsparcie.

20220112 Mobilet Elara

 

Na podstawie art. 32c ust. 2 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r., poz. 1941, z późn. zm.), informuję, że w jednostce organizacyjnej:

Szpital Powiatowy we Wrześni sp. z o. o. w restrukturyzacji
ul. Słowackiego 2
62-300 Września

wykonywana jest działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegająca na:

 1. Uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące:
  • Aparat rentgenowski ogólnodiagnostyczny cyfrowy Carestream DRX Evolution,
  • Aparat rentgenowski jezdny do zdjęć Corsis R-32 Italaray,
  • Aparat rentgenowski jezdny do zdjęć SHIMADZU MU 125,
  • Rentgenowski tomograf komputerowy GE Hangwai Medical Systems CO LTP Brightspeed Elite,
  • Aparat rentgenowski stosowany w radiologii zabiegowej pozostałej Genoray OSCAR Classic.
 1. Uruchamianiu pracowni, w których stosowane są źródła promieniowania jonizującego, w szczególności pracowni rentgenowskich lub medycznych pracowni rentgenowskich:
  • Pracownia Rentgenowska,
  • Pracownia Tomografii Komputerowej.

1 stycznia 2022 roku o godzinie 4.20 przyszło na świat pierwsze dziecko urodzone w Szpitalu Powiatowym we Wrześni. Franciszek, bo tak będzie miał na imię synek, ma się świetnie, podobnie jak jego szczęśliwa mama.

Gratulacje dla najszczęśliwszej Mamy złożyli Starostwa Wrzesiński, Pan Dionizy Jaśniewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Września, Pan Tomasz Kałużny przekazując prezenty. Firma TECHPAK przygotowała również prezent w postaci bonu podarunkowego do wykorzystania w sklepie "SEBCIO".

Kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego, Pani Profesor Magdalena Pisarska-Krawczyk przekazała szczęśliwej mamie życzenia morza miłości, oceanu cierpliwości, energii przez całą dobę i zdrowia w dużej ilości.

2022010320220103

Szpital otrzymał zgodę na publikację zdjęć

 

24 grudnia 2021

Punkt DRIVE THRU
czynny w godzinach od 08:00 do 10:00

 

31 grudnia 2021

Punkt DRIVE THRU
czynny w godzinach od 15:00 do 18:00

 

Dnia 22 grudnia br. na oddział chemioterapii dotarły życzenia i prezenty przygotowane przez uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sokolnikach wraz z rodzicami i wychowawczynią Panią Elżbietą Jędraszak.

Prezenty były miłym zaskoczeniem dla pacjentów, sprawiły wiele radości, wprowadziływ dobry nastrój, nie obyło się bez wzruszeń i wdzięczności za tak ciepłe chwile.

Personel oddziału chemioterapii dołożył wszelkich starań, aby wśród pacjentów panowała radość i nie brakowało uśmiechu na twarzach.

Uczniom i dobrym duszom, dzięki którym możliwe było wniesienie  na oddział chemioterapii odrobiny świątecznej radości, z serca dziękujemy! Wierzymy, że dobro powraca, a uśmiech jest rzeczą absolutnie bezcenną.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

20211222 01 20211222 02 20211222 03 20211222 04 20211222 05 20211222 06 20211222 07 20211222 08

Szpital otrzymał zgodę na publikację zdjęć.

 

W dniach 23 i 24 grudnia punkt szczepień będzie nieczynny.

 

rejestracja dzieci

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie? Możesz zrobić to na kilka sposobów:

 • zadzwoń na całodobową infolinię 989.
 • skorzystaj ze strony internetowej gov.pl (Ważne! Dziecko możesz zarejestrować tylko za pomocą tzw. szybkiej rejestracji bez Profilu Zaufanego).
 • wyślij SMSo treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.
 • skontaktuj się z punktem szczepień szpitala wrzesińskiego pod numerem telefonu 517 745 329 czynnym w godzinach od 14.00 do 18.00.