wielkanocI

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
Wesołych, pogodnych Świąt w prawdziwie wiosennym nastroju,
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

życzy
Zarząd "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o.
wraz z Pracownikami

Szanowni Pacjenci,

Uprzejmie informujemy, że Szpital Powiatowy we Wrześni Sp. z o.o. -  przystąpił do ogólnopolskiej kampanii RODO dla pacjenta. Temat ten w ostatnim czasie wywołał wiele wątpliwości, mitów i spekulacji, dlatego chcemy z Państwem podzielić się rzetelna wiedzą na temat przysługujących pacjentowi praw związanych z ochroną danych osobowych. 

 

 

Kampania edukacyjna „Pacjencie, znaj swoje prawa z RODO” została zainicjowana przez kancelarię prawną Domański Zakrzewski Palinka oraz Polską Federację Szpitali pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Cyfryzacji, Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Dnia 12.04.2019r o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego we Wrześni odbył się koncert z okazji powitania nowego prezesa szpitala. Na koncercie wystąpił Przyszpitalny Zespół Dzięcięco - Młodzieżowy. Młodym wykonawcom serdecznie dziękujemy :) Zapraszmy do obejrzenia fotorelacji. 

 


Miło nam poinformować, że "Szpital Powiatowy" we Wrześni Sp z o.o., podpisał porozumienie o współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotowrowymi w Poznaniu - w ramach programu Wielkopolska Onkologia Dziecięca. Celem takiego programu jest ograniczenie zdrowotnych i społecznych skutków późnego wykrycia chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży z terenu województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie dostępu do edukacji zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnych objawów oraz późnych powikłań chorób nowotworowych.


Niosą nie tylko pomoc, ale potrafią również przynieść uśmiech na twarze dzieci.
Strażacy ochotnicy po raz kolejny udowodnili, że sprawdzają się nie tylko w pożarniczych akcjach, ale również w działaniach charytatywnych.
W niedzielę 6.01.2019 roku kilkunastu z nich odwiedziło Oddział Pediatrii "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o.  Przywieźli ze sobą prezenty dla małych pacjentów. Akcja odbywa się pod hasłem: "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka".

IMG 9331 IMG 9264 IMG 9265 IMG 9267 IMG 9270 IMG 9273 IMG 9280 IMG 9319

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. otrzymał w ramach akcji "Z książką zdrowiej", której organizatorem jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Wydawniczy, zbiór książek dla pacjentów Oddziału Dziecięcego. Dzięki nim dzieci będą mogły przenieść się w świat fantazji i chociaż na chwilę zapomnieć o walce z chorobą. 

Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa. Akcja zapewnia dostęp do najnowszej i szerokiej oferty polskich wydawców wszystkim pacjentom, a w szczególności tym przebywającym na oddziałach dziecięcych i onkologicznych. Możliwość zaspokajania potrzeb kulturalnych wspiera psychologiczny aspekt leczenia, a w przypadku najmłodszych pacjentów dodatkowo pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków czytelniczych.

z ksiazka

Wszystkim Pacjentom Szpitala Powiatowego we Wrześni i Ich Rodzinom, życzymy szczęśliwych, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz nadziei na Nowy 2019 Rok, by był lepszy od tego, który własnie  mija...

Zarząd i Pracownicy Szpitala Powiatowego we Wrześni


"Pomódlmy się w Noc Betlejemską w noc Szczęsliwego Rozwiązania,

by wszystko nam sie rozplatało, węzły, konflikty, powikłania" 

(ksiądz Jan Twardowski)

Niecodzienny koncert mieli okazję wysłuchać pacjenci i pracownicy „Szpitala powiatowego we Wrześni”. Repertuar bożonarodzeniowych kolęd rozbrzmiewał w murach kaplicy szpitala w sposób wyjątkowy. Szczególny nastrój tego środowego przedpołudnia zapewnili pacjentom i pracownikom - Pani Domicela Cierpiszewska wraz z chórem Camerata


IMG 20181219 104929 2

Do szpitala zawitali również druhowie z wrzesińskiego Hufca Wrzos. Na ręce Prezesa Zarządu Pana Sebastiana Nowickiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

IMG 20181219 100609IMG 20181219 100716

To był z pewnością dzień pełen radości, atrakcji i wielu upominków!

Mikołaj czyli uwielbiany przez najmłodszych starszy, siwy Pan spełnił swoją rolę. Sprawił, że 6 grudnia był wyjątkowy ponieważ, wszystkie dzieci dostały prezenty a co najważniejsze, choć przez chwile zapomniały o chorobie, a na ich twarzyczkach pojawił się uśmiech .

No ale nikt nie zrobi tego lepiej niż Święty Mikołaj z workiem prezentów i swoimi pomocnikami. Do akcji dołączyli się Strażacy, którzy udostępnili Mikołajowi swoją 41-metrową drabinę, a prezenty wręczał z policyjną maskotką Pyrkiem, pracownikami starostwa powiatowego oraz studentami z Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, z wydziału pielęgniarstwa.

Dużą frajdę dzieciom sprawił również Zarząd firmy „C D W” Centrum Stolarskie, który podarowała specjalną choinkę wykonaną z płyty wiórowej surowej, a cała zabawa polegała na tym, że dzieci samodzielnie mogły pomalować choinkę według twórczości własnej – a raczej wesołej. Dzieci wykazały się pomysłowością, fantazją i dużym talentem!

W imieniu „Szpitala powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o. -

Wszystkim naszym „Przyjaciołom” - serdecznie Dziękujemy !

 

mikolajki 2018

M8