Spotkanie edukacyjne na oddziale chemioterapii

Dnia 27 września na Oddziale Chemioterapii Szpitala Powiatowego we Wrześni odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne przygotowane przez dr n med. Renatę Szoszkiewicz - Kierownika oddziału. Uczestników spotkania przywitała Prezes Zarządu Pani Urszula Kosmecka, która przedstawiła informację o powstaniu i działalności Oddziału Chemioterapii.

Pacjenci oraz zaproszeni goście wysłuchali prelekcji na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

W trakcie spotkania dietetyk, Pan Krystian Antkiewicz, przedstawił temat: "Rola diety w profilaktyce i leczeniu nowotworów". Podkreślił, iż odpowiednio skomponowana dieta jest bardzo istotnym elementem zapewniającym właściwe funkcjonowanie  organizmu. Choroba nowotworowa wymaga od chorego szczególnej troski o sposób odżywiania - w zakresie zarówno ilości spożywanych posiłków, jak i jakości dobieranych produktów. Właściwy sposób odżywiania jest ważnym elementem wspomagającym leczenie nowotworów.

Kolejny temat "Aktywność fizyczna a choroba nowotworowa" przedstawiła Pani Patrycja Lisiecka fizjoterapeuta. Zaznaczyła, iż brak lub niski poziom aktywności fizycznej to silny czynnik zwiększający ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób w tym chorób nowotworowych. Dzięki podejmowaniu aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu, obniżamy możliwość zachorowania na nowotwory, choroby sercowo-naczyniowe, otyłość, cukrzycę, choroby kości i stawów, a także depresję.

Na zakończenie wszyscy pacjenci otrzymali upominki ufundowane przez Firmę Matteo Twoje Sklepy.

Serdecznie dziękujemy ekspertom i gościom, którzy brali udział w naszym spotkaniu! Za okazaną pomoc dziękujemy darczyńcy.

20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia 20230927-chemioterapia

Pracownicy Szpitala oraz pacjenci wyrazili zgodę na publikację zdjęć