ODDZIAŁY

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej

tel.
KOORDYNATOR ODDZIAŁU REHABILITACJI OGÓLNOUSTROJOWEJ STACJONARNEJ I REHABILITACJI OGÓLNOUSTROJOWEJ DZIENNEJ:
lek. med. Izabela Królak, Specjalista rehabilitacji medycznej, lekarz chorób wewnętrznych
Oddziałowa Oddziału Stacjonarnego Rehabilitacji Ogólnej:
Mgr Dorota Piasecka, Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego
STANOWISKO PIELĘGNIARSKIE 61 43 70 649
SEKRETARIAT 61 43 70 648

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Stacjonarnej świadczy usługi wobec pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia choroby podstawowej wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgnacyjnego.

Świadczenia rehabilitacyjne kierowane są w szczególności do osób po:

• urazach,
  • zabiegach operacyjnych ortopedycznych i chirurgicznych (np. po amputacjach, endoprotezoplastykach, złamaniach),
  • zaostrzeniach chorób przewlekłych reumatologicznych i neurologicznych.

Lekarz Oddziału Rehabilitacyjnego dokonuje kwalifikacji pacjenta na podstawie skierowania i dokumentacji medycznej oraz po ocenie aktualnego stanu zdrowia.
Leczenie prowadzi wykwalifikowany Zespół Terapeutyczny, którego członkowie ściśle współpracują ze sobą. Cel, jaki sobie stawiamy to uzyskanie jak najlepszej sprawności chorego i poprawę jego jakości życia.

Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej stacjonarnej wynosi od 3do 6 tygodni.

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Dziennej świadczy usługi wobec pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia choroby podstawowej wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych i nie wymagają całodobowego nadzoru pielęgnacyjnego.

Świadczenia rehabilitacyjne kierowane sa w szczególności do osób po:

• urazach,
  • zaostrzeniach chorób przewlekłych reumatologicznych i neurologicznych.

Terapię prowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy ściśle współpracują ze sobą.
Cel jaki sobie stawiamy to uzyskanie jak najlepszej sprawności chorego i poprawę jego jakości życia.

Czas trwania rehabilitacji dziennej wynosi od 3 do 6 tygodni.

rehabilitacja  rehabilitacja  rehabilitacja