Drugie śniadanie w szkole, co warto zabrać ze sobą?

antkiewicz1

Za nami pierwszy dzwonek w szkole. Nasz specjalista dietetyk - Pan Krystian Antkiewicz radzi co włożyć do plecaka na drugie śniadanie.

Posiłek w szkole, czyli drugie śniadanie zapewnia uczniowi zastrzyk energii, która pozwala utrzymać odpowiedni poziom koncentracji w czasie zajęć lekcyjnych i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Ponadto wpływa na wydolność i sprawność, siłę fizyczną oraz dobre samopoczucie. Dodatkowo spożywanie drugiego śniadania w szkole sprzyja kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie, którzy nie jędzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie.

Co warto zabrać?
Najłatwiejszą przekąską na drugie śniadanie jest kanapka. Ważnie jest jednak jej urozmaicenie. Najlepiej aby kanapka zawierała pieczywo pełnoziarniste, a także do wyboru: ser, twaróg lub chudą wędlinę oraz warzywo np. sałata, pomidor, papryka ogórek. Dodatkowo do kanapki powinien być dołączony owoc sezonowy. Napoje jakie warto wybierać jako uzupełnienie drugiego śniadania to woda mineralna, herbaty owocowe, soki owocowe i warzywne oraz napoje mleczne.
Przedstawiamy kilka podpowiedzi jakie składniki uwzględnić, by było pełnowartościowo, zdrowo i pysznie.

sniadanie1

sniadanie2